Nowoczesna architektura : CornellNYC wybiera Architect for Net-Zero Tech Campus

Plan główny Schemat projektu.
Cornell University Today, Cornell University ogłosił wybór Thom Mayne i Morphosis w celu zaprojektowania pierwszego akademika dla kampusu CornellNYC Tech na wyspie Roosevelt.
Burmistrz Michael Bloomberg nagrodził projekt kampusu na wyspie Roosevelt Island w Cornell w połowie grudnia ubiegłego roku.
Planując osiągnięcie zerowego poziomu, kampus stara się zostać nowym nowoczesnym prototypem w przestrzeniach edukacyjnych na całym świecie.
Ten projekt stanowi niezwykłą okazję do zbadania skrzyżowania trzech terytoriów: efektywności środowiskowej, przemyślenia środowiska pracy akademickiej i unikalnej sytuacji miejskiej wyspy Roosevelta.
Mayne powiedział, jak donosi Cornell University.
Ten nexus oferuje ogromne możliwości nie tylko dla CornellNYC Tech, ale także dla Nowego Jorku.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Oczekuje się, że rozpocznie się on w 2014 r.
I zostanie ukończony przed rozpoczęciem roku akademickiego 2017.
Ten przełomowy budynek przygotuje scenę dla nowego kampusu CornellNYC Tech.
Odzwierciedlając misję i ducha nowego kampusu, Morphosis będzie dążyć do stworzenia budynku, który reprezentuje nową społeczną naturę dzisiejszej nauki i zachęci do spontanicznych interakcji między studentami i profesjonalistami o wielu środowiskach, wspierając w ten sposób kreatywność i innowacyjność.
Dodatkowo budynki będą uwzględniały najnowsze postępy w zakresie ochrony środowiska i podejmą próbę uzyskania energii zerowej netto, wykorzystującej energię geotermalną i słoneczną.
Oczekuje się, że budynek akademicki o powierzchni 150 000 stóp kwadratowych będzie kosztować około 150 milionów dolarów, które zostaną pokryte przez darowiznę o wartości 350 milionów dolarów za pośrednictwem absolwenta.
Będzie to siedziba Instytutu Innowacji Technion-Cornell i zapewnia przestrzeń dydaktyczną i wykładową.
Thom Mayne, założyciel i dyrektor projektu Morphosis oraz laureat Nagrody Pritzkera w 2005 roku, będzie działał jako główny architekt.
Połączy siły z Arup, firmą inżynieryjną z Nowego Jorku i Los Angeles, i dostarczy pierwsze projekty do projektowania w listopadzie 2012 r.
Schemat projektu ma się odbyć w marcu 2013 r.
W grudniu Cornell, we współpracy z Technion-Israel Institute of Technology, wygrał całoroczny konkurs na budowę kampusu, pokonując zespoły, w tym jedną z Uniwersytetu Stanforda i City College of New York.
Plan główny kampusu jest projektowany przez Skidmore, Owings & Merrill, który był jednym z sześciu finalistów kampusu Cornell.
Kampus ma kosztować ponad 2 miliardy dolarów i służyć ponad 2000 studentom.
Będzie tam ponad dwa miliony metrów kwadratowych powierzchni budynków stworzonych przez trzy budynki akademickie, trzy budynki mieszkalne, trzy budynki przeznaczone na badania i rozwój oraz centrum hotelowo-konferencyjne.
Jak donosi Cornell University, Kent Kleinman, dziekan Cornell.
S College of Architecture, Art and Planning, wyjaśnił złożoność tego budynku:.
Wyzwania, które towarzyszą pierwszej fazie kampusu są zniechęcająco wieloaspektowe: Zaprojektuj jeden z największe budynki akademickie o zerowej wartości energetycznej w kraju; opracować kreatywne oświadczenie architektoniczne współmierne z najwyższymi poziomami innowacyjności; pomieścić programy, które zmieniają się z niespotykaną szybkością; i, co być może najbardziej krytyczne, oferują przekonującą wizję tętniącego życiem miasta, aby informować przyszły rozwój.
Zrób to wszystko w bardzo krótkim czasie i skromnym budżecie.
Po prostu: Żadna firma nie jest lepsza w przekształcaniu ograniczeń w twórcze rozwiązania o zadziwiającej mocy niż Thom Mayne i Morphosis.
Jest to doskonały wybór dla Cornell i Nowego Jorku..
Znajdź więcej od Morphosis.
poprzednie projekty tutaj na Blogu, w tym The Cooper Union for Advancement of Science and Art (2009).
Odniesienie: Cornell University.
S Chronicle Online, The New York Times
[przypisy: jak się pozbyć cellulitu cda, brzuch architekta, olx toruń ]

Powiązane tematy z artykułem: brzuch architekta jak się pozbyć cellulitu cda olx toruń