Architektura i nowoczesne budownictwo – Fotografia, krajobraz, obraz / Bas Princen

Bas Princen Ekspozycja poświęcona dziełu Basa Princena będzie otwarta w Stowarzyszeniu Architektonicznym w Londynie do 26 maja.
Fotograf mieszkający w Rotterdamie, wcześniej wcześniej wyszkolony na architekta, koncentruje się w szczególności na dialogach między architekturą a krajobrazem, od dramatycznych kontrastów po rozmyte scalanie typologii.
.
Wielokrotnie nagradzana praca holenderskiego fotografa stała się coraz bardziej znana: obrazy, które zacierają się w sztuczny i naturalny sposób, w którym prawdziwe i wyimaginowane są trudne do rozdzielenia.
Mniej znany.
i nigdy wcześniej nie wystawiał.
są książeczki A5, które produkuje Princen, składające się z serii obrazów referencyjnych.
Broszury mają od 24 do 32 stron i zawierają obrazy pobrane przez Princen z internetu znanych lub zupełnie nieznanych lub już dawno zapomnianych scen i obiektów związanych z krajobrazem i architekturą, ich niska rozdzielczość uniemożliwia reprodukcję o wymiarach większych niż 6 x 9 cm.
Proste i ręcznie wykonane broszury można szybko wymienić lub wyregulować, drukując ponownie na standardowym papierze A4, złożonym i zszywanym.
Tworzą także manekiny do nowych książek, które Princen planuje stworzyć i pełnić funkcję symboli zastępczych dla fotografii, które jeszcze nie zostaną zrobione.
Te manekiny.
lub makiety.
są używane przez Princen do testowania możliwych dialogów i formalnych aranżacji przyszłych zdjęć.
Przewodnik maquettes i kieruj jego widokiem, umożliwiając kompresowanie kompozycji i tematów zaczerpniętych z kilku obrazów referencyjnych na jedno nowe zdjęcie.
Te makiety są eksponowane razem ze zdjęciami Princen, co pokazuje proces myślenia do zrobienia.
Dolina, Chiny.
2008.
Bas Princen Możesz sprawdzić niektóre z najbardziej znanych zdjęć Pincen tutaj.
Future Olympic Park, China.
2007.
Bas Princen Wystawa odbywa się w Galerii Stowarzyszenia Architektonicznego, 36 Bedford Square, Londyn.
[podobne: olx toruń, hurtownia budowlana wrocław, olx gdańsk ]

Powiązane tematy z artykułem: hurtownia budowlana wrocław olx gdańsk olx toruń