Architektura 21szego wieku : Projekt pawilonu galerii Serpentine Gallery Herzog & de Meuron i Ai Weiwei ujawnił

Serpentine Gallery Pavilion 2012 Zaprojektowany przez Herzog & de Meuron & Ai Weiwei.
2012, autor: Herzog & de Meuron i Ai Weiwei Jak ogłosiliśmy w lutym, szwajcarscy architekci Herzog & de Meuron i ich chiński współpracownik Ai Weiwei zaprojektują tegoroczny Serpentine Gallery Pavilion w Hyde Park w Londynie, specjalne wydanie, które będzie część festiwalu London 2012, kulminacja olimpiady kulturalnej.
Będzie to pierwsza wspólnie budowana struktura trio w Wielkiej Brytanii.
Wtedy ogłoszono, że ich projekt będzie eksplorował ukrytą historię poprzednich instalacji (zobacz wszystkie poprzednie pawilony w naszej infografice), z jedenastoma kolumnami pod trawnikiem Serpentine, przedstawiającym dawne pawilony i dwunastą kolumną podtrzymującą pływające daszek platformy 1,4 metra nad ziemią, który wygląda jak powierzchnia odbijająca wodę w renderingach.
Plan pawilonu opiera się na mieszance 11 poprzednich pawilonów.
układy, pawilony reprezentowane jako wykopane fundamenty, z których wyłania się nowy krajobraz pokryty korkiem, jako operacja archeologiczna.
Diagram.
2012, autor: Herzog & de Meuron i Ai Weiwei Tegoroczny pawilon zabierze gości pod trawnik Serpentine, by poznać ukrytą historię swoich poprzednich pawilonów.
Jedenaście kolumn charakterystycznych dla każdego z poprzednich pawilonów i dwunasta kolumna przedstawiająca obecną strukturę będą wspierać pływający dach platformy 1,4 metra nad ziemią.
Wnętrze pawilonu będzie pokryte korkiem, trwałym materiałem budowlanym wybranym ze względu na jego wyjątkowe właściwości i odbijającym echem odkopaną ziemię.
Architekci, stosując podejście archeologiczne, stworzyli projekt, który zainspiruje odwiedzających do spojrzenia pod powierzchnią parku, a także cofnięcia się w czasie przez duchy wcześniejszych konstrukcji.
Plan .
2012, autor: Herzog & de Meuron i Ai Weiwei Julia Peyton-Jones, dyrektor i Hans Ulrich Obrist, współ-dyrektor, Serpentine Gallery, powiedział: To wielki zaszczyt pracować z Herzog & de Meuron i Ai Weiwei, zespół projektowy za wspaniałym stadionem Bird s Nest w Pekinie.
W tym ekscytującym roku dla Londynu jesteśmy dumni, że tworzymy połączenie pomiędzy Igrzyskami w Pekinie 2008 i Igrzyskami Londynu 2012.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc wszystkich zaangażowanych, zwłaszcza Usha i Lakshmi N.
Mittal, których niesamowite wsparcie umożliwiło ten projekt.
Widok z lotu ptaka .
2012, Herzog & de Meuron i Ai Weiwei Pawilon Galerii Serpentyn będzie działał jako przestrzeń publiczna i jako miejsce dla Park Nights, głośnego programu galerii publicznych wystąpień i wydarzeń.
Nawiązując do arcydzieł archeologicznych projektu pawilonu, Park Nights zakończy się w październiku Serpentine Gallery Memory Marathon, najnowszą edycją corocznego cyklu Serpentine Maraton, którego autorem jest Hans Ulrich Obrist, obecnie w siódmym roku.
Seria Maraton rozpoczęła się w 2006 roku od 24-godzinnego Maratonu Wywiadów w Serpentynach; następnie Maraton Eksperymentalny w 2007 r .; Manifesto Maraton w 2008 r .; Maraton Poezji w 2009 roku, Maraton na Mapach w 2010 roku i Maraton Ogrodowy w 2011 roku.
Pawilon 2012 został zakupiony przez Ushę i Lakshmi N.
Mittala i wejdzie do ich prywatnej kolekcji po zamknięciu w październiku 2012 roku.
Galeria Serpentine Pawilon 2012 zaprojektowany przez Herzog & de Meuron i Ai Weiwei odbędzie się w dniach od czerwca do 14 października 2012 r..
Co roku od 2000 r.
Inny architekt był odpowiedzialny za stworzenie letniego pawilonu Serpentine Gallery dla Kensington Gardens.
To sprawia, że jedenaście pawilonów do tej pory, nasz wkład będzie dwunasty.
Tak wiele pawilonów w tak wielu różnych kształtach iz tak wielu różnych materiałów zostało wymyślonych i zbudowanych, aby instynktownie próbować ominąć nieunikniony problem stworzenia obiektu, konkretnego kształtu.
Krajobraz Cork.
2012, Herzog & de Meuron i Ai Weiwei.
Nasza droga do alternatywnego rozwiązania polega na kopaniu w dół o pięć stóp w głąb parku, aż dotrzemy do wód gruntowych.
Tam wykopujemy wodopój, coś w rodzaju studni, aby zebrać cały deszcz Londynu, który spada na teren Pawilonu.
W ten sposób włączamy niewidoczny aspekt rzeczywistości w parku.
woda pod ziemią.
do naszego pawilonu.
Gdy kopiemy w ziemię, napotykamy różnorodność skonstruowanych rzeczywistości, takich jak kable telefoniczne i dawne fundamenty.
Podobnie jak zespół archeologów, identyfikujemy te fizyczne fragmenty jako pozostałości jedenastu pawilonów zbudowanych w latach 2000-2011.
Ich kształt zmienia się: okrągły, długi i wąski, kropki, a także duże, zbudowane dziuple, które zostały wypełnione.
Te pozostałości świadczą o istnieniu dawnych pawilonów i ich większej lub mniejszej ingerencji w naturalne środowisko parku.
Wszystkie te fundamenty wi
[więcej w: olx rzeszów, olx meble, bloczki gipsowe ]

Powiązane tematy z artykułem: bloczki gipsowe olx meble olx rzeszów