Nowoczesna architektura : Instalacja „Reverse of Volume RG” / Onishi Yasuaki

Nash Baker Yasuaki Onishi, który znany jest ze swojej sztuki w Japonii i na całym świecie, ma obecnie instalację na wystawie w Rice Gallery w Houston pod tytułem Reverse of Volume RG .
Na wystawie do 24 czerwca używa plastikowego arkusza i czarnego kleju na gorąco, aby stworzyć monumentalną, górską formę, która wydaje się unosić w przestrzeni.
Korzystając z tych prostych materiałów, jest on w stanie z powodzeniem medytować o naturze negatywnej przestrzeni lub pustce pozostawionej.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Proces, który nazywa – rzucanie niewidzialnego.
polega na drapaniu folii z tworzywa sztucznego nad ułożonymi w stos kartonowymi pudełkami, które następnie są usuwane, aby pozostawić jedynie swoje wrażenia.
Onishi chciał stworzyć instalację, która zmieniłaby się, gdy odwiedzający zbliżyli się i obejrzeli ją z zewnątrz szklanej ściany do wnętrza galerii.
Widziane przez szybę, falujące powierzchnie zewnętrzne i gęste warstwy pionowych czarnych pasm są przede wszystkim widoczne.
.
Nash Baker na pierwszy rzut oka, stojąc pośrodku foyer galerii, wydaje się być zawieszoną, jarzącą się masą, której dokładna głębokość jest trudna do dostrzeżenia.
Po wejściu do galerii i przejściu wzdłuż lewej lub prawej strony instalacja przekształca się w przewiewny otwór, do którego można wejść.
Prawie jak wchodzenie do wewnętrznego sanktuarium lub komnaty przypominającej jaskinię, półprzezroczyste plastikowe folie i cienkie pasma gorącego kleju otulają widza delikatną, podobną do namiotu obudowę nakreśloną atramentowymi czarnymi śladami.
Odwiedzający mogą wejść i wyjść z przestrzeni kontemplacyjnej, obserwując jak najprostsze cechy światła, kształtu i linii zmieniają się.
.
Nash Baker
[przypisy: grunt spoisty, olx bydgoszcz, olx gdańsk ]

Powiązane tematy z artykułem: grunt spoisty olx bydgoszcz olx gdańsk