Architektura: Najnowszy budynek SOM w Pekinie – kompleks China World Trade Center (CWTC)

Dzięki uprzejmości SOM Ground w środę, 9 maja 2012 r.
Zostanie rozwiązany najnowszy budynek Skidmore Owing & Merrill LLP (SOM) w chińskim kompleksie China World Trade Center (CWTC).
58-piętrowa Faza 3B Tower zawiera eleganckie poziome pasy skośnego szkła, które otaczają kwadratowe płyty podłogowe budynku.
Ikona o wysokości 918 stóp (280 metrów) będzie znajdować się bezpośrednio na północny-wschód od 74-piętrowego wieżowca China World Trade Center Tower, zaprojektowanego przez SOM, ukończonego w 2010 r., Który jest najwyższym budynkiem w chińskiej stolicy.
Więcej zdjęć i pełne informacje prasowe po przerwie.
Forma jest sugestywna .
Partner projektowy SOM Brian Lee mówi.
Może to być bambusowa strzelanka lub pagoda, ale napędzają ją praktyczne problemy.
Zewnętrzna ściana kurtynowa jest 3 stopnie od pionu, co sprawia, że fasadę samoczyszczącą się w brudnym powietrzu Pekinu.
Przełom zmniejsza odblaski do pasażerów, a odbijanie światła powoduje 8-procentowe zmniejszenie obciążeń energetycznych.
Dzięki uprzejmości SOM Nowy budynek CWTC Tower 3B będzie miał powierzchnię 1,32 miliona metrów kwadratowych (123,000 metrów kwadratowych) i składa się z biur, 600-pokojowego hotelu i powiązanych udogodnień.
Struktura jest stalowo-betonowym układem kompozytowym z zastosowaniem rdzenia z betonu zbrojonego z kolumnami z kompozytowymi kolumnami momentowymi.
Budynek został zaprojektowany, aby osiągnąć LEED.
Złoty certyfikat.
Dzięki uprzejmości SOM
[więcej w: grunt spoisty, tapety zachód słońca, finco stal ]

Powiązane tematy z artykułem: finco stal grunt spoisty tapety zachód słońca