Architektura i nowoczesne budownictwo – Marina Abramovic Institute + OMA

OMA Wczoraj Marina Abramović i OMA ogłosiły utworzenie Instytutu Konserwacji Sztuki Performance (MAI) im.
Mariny Abramović pod kopułą wydajności na PS MoMA w Long Island City.
Abramović będzie współpracował z architektami, aby stworzyć miejsce sztuki, edukacji i spektaklu, które skupi się nie tylko na metodach Abramovicia, ale także, co ciekawe, na edukacji publiczności, jeśli chodzi o oglądanie i docenianie spektakli o długim czasie trwania.
Być może imię Abramovicia brzmi znajomo i słusznie.
Jest szalenie uznawana za jedną z najbardziej postępowych i oddanych długowiecznych wykonawców; jeden z jej ostatnich nowojorskich występów odbył się w MoMA, gdzie siedziała zupełnie bezgłośnie, po prostu z udziałem gości odwiedzających całe godziny otwarcia muzeum.
A teraz, w tym Instytucie, Abramović będzie mogła uczyć swoje drogi do aspirujących wykonawców, a więcej widzów będzie mogło doświadczyć i docenić jej metody działania.
Abramović skomentował: Celem Instytutu jest ochrona i zachowanie intelektualnej i duchowej spuścizny sztuki performance z lat 70.
XX wieku w przyszłości i będzie ona stanowić hołd dla sztuki opartej na czasie i niematerialnej. W 2007 roku Abramović kupił budynek około dwie godziny na północ od Manhattanu, który dawniej był teatrem, kortem tenisowym, a następnie magazynem antyków i rynkiem.
Artysta wyobraża sobie, że Instytut funkcjonuje jako rodzaj laboratorium do badania form czasowych i niematerialnych, takich jak performance, taniec, teatr, film, wideo, opera i muzyka.
Klasa .
OMA OMA jest idealną firmą do współpracy z Abramoviciem, ponieważ obaj mogą kwestionować ideę percepcji i doświadczenia zarówno na poziomie psychologicznym, jak i przestrzennym.
Budynek wystawi wszystkich odwiedzających jako wykonawców, ponieważ wzajemne powiązania przestrzeni pozwolą każdemu na oglądanie kogoś innego.
Dodatkowo, Instytut będzie zawierał kilka świetnych indywidualnych elementów, takich jak krzesła z długimi przeglądarkami.
OMA zaprojektowała krzesła specjalnie do oglądania takich występów.
OMA Nowojorski dyrektor i partner Shohei Shigematsu nazwał krzesła,.
Część fotel do masażu i wózek inwalidzki z częściami.
.
co oznacza, że jeśli ktoś zasypia, członek instytutu wyniesie widza z sali widowiskowej do niewielkiego miejsca do spania.
Uważa się, że instytut ukończono w 2014 r., A finansowanie projektu o wartości 20 mln USD zostanie w dużej mierze podniesione przez artystę.
Będziemy śledzić postępy tego ekscytującego projektu, aby udostępnić więcej dziwacznych atrybutów budynku, co niewątpliwie doprowadzi do perfekcyjnego połączenia wydajności i dynamicznej architektury.
Wydajność .
OMA Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź #whyMAI.
[hasła pokrewne: olx toruń, olx rzeszów, olx katowice ]

Powiązane tematy z artykułem: olx katowice olx rzeszów olx toruń